|  | 

Kowal Stryków otwarcie

Jak poruszać się własnym samochodem?

Jak poruszać się własnym samochodem?
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Ostatnio byłem samochodem w Norwegii – muszę przyznać, że chociaż to jeden z najzamożniejszych krajów na świecie, to jednakże norweskie drogi nie są genialne. Wiele akurat w tym „zasługi” położenia geograficznego tego państwa. Czyli drogi są bardzo kręte i wąskie. Jednak chciałbym akurat w owym artykule wspomnieć o jednej rzeczy – chociaż norweskie drogi nie są bezpieczne, często ciężko się po nich jeździ, to w żadnym razie nie można rzec, iż za często zdarzają się na nich różnego rodzaju wypadki. Z jakiego powodu? Najzwyczajniej w świecie kierowcy w Norwegii generalnie zdają sobie sprawę, że należy jeździć bezpiecznie.
A więc to wyraźnie pokazuje, iż swoim samochodem należy jeździć najzwyczajniej dużo bezpieczniej. Często niestety o tym zapominamy. Naturalnie sporo różni Polskę oraz Norwegię, więc takie porównanie nie jest w 100% sensowne. Jednakże fakty są takie, że możemy stawiać ładne drogi, ale w dalszym ciągu będą ginąć na nich ludzie. Czyli trzeba walczyć ze śmiertelnymi statystykami. Warto także mieć na uwadze, że czymś ze wszech miar istotnym jest to, aby po prostu nie zapominać o kulturze w czasie jazdy. To jednakże już temat na następny tekst. Pewne jest tak naprawdę jedno – kultura powinna być na nieco wyższym poziomie.

Inne artykuły o samochodach i transporcie:

jak-poruszac-sie-wlasnym-samochodem

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Budowa Autostrady A-1, odcinek Toruń – Stryków

    Budowa Autostrady A-1, odcinek Toruń – Stryków

    Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu: 5 714 122 009,94 zł Wysokość dofinansowania z UE: 2 826 274 768,75 zł Aneks nr 1: POIS.06.01.00-00-032/10-01 Aneks nr 2: POIS.06.01.00-00-032/10-02 Celem projektu jest: Wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i poprawa jakości życia obywateli poprzez stworzenie sprawnego,

  • Naprawy auta

    Naprawy auta

    Jeżeli nie jesteś mechanikiem to nie raz przyda Ci się pomoc fachowca przy twoim pojeździe. Często okazuje się, że części do auta to jednak nie był wydatek najgorszy. Nie zgrywaj twardziela, poproś o pomoc i rekomendacje bardziej doświadczonych kolegów. Nie istotne czy to Toyota, Nissan czy poczciwy Fiat. A może jednak istotne? Usterka to wydatek.