|  | 

Toruń Kowal a1

Prawidłowy montaż fotelika dla dziecka to podstawa bezpieczeństwa

Prawidłowy montaż fotelika dla dziecka to podstawa bezpieczeństwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Prawidłowy montaż fotelika dla dziecka to podstawa bezpieczeństwa

Pamiętajmy, że pierwsza podstawowa czynnością, jest dopasowanie fotelika do wzrostu oraz wagi dziecka. Nie chodzi tylko o to, aby był. Dopiero po tej czynności należy dobrze umocować fotelik najlepiej na tylnym siedzeniu. Najbardziej polecany jest oczywiście specjalny ISOFIX. Jednak, gdy go brak i przypinany fotelik zwykłymi pasami, pamiętajmy aby sprawdzić czy są napięte i nie wiszą luźno lub gdzieś się nie zaczepił. Fotelik powinien mieć atest oznaczony literą T lub E.

W przypadku montażu fotelika na przednim siedzeniu, ogólnie wszędzie gdzie fotelik może mieć kontakt z poduszka powietrzna w trakcie jazdy, pamiętajmy o tym, że nigdy nie montujemy tam fotelika, gdzie nie mamy możliwości dezaktywacji poduszki. Posiada tą opcję większości nowych aut. W przypadku starszych miejscem wskazanym jest środek tylnej kanapy.

W przypadku montażu z przodu, pamiętajmy również, aby tak zwane nosidełka były jak najdalej od deski rozdzielczej. Często, wiele osób montuje fotelik zgodnie z kierunkiem jazdy. Błąd! Przynajmniej do 4 ? 5 roku życia powinniśmy takowy montować tyłem do kierunku jazdy. W przypadku nieszczęścia fotelik przyjmie na siebie cała siłę uderzenia. Pamiętajmy również, że do pierwszego roku życia, używajmy nosidełka a nie fotelika. Dziecko powinno być w takiej sytuacji przewożone w pozycji bardziej leżącej, ze względu na duża różnicę wagi głody do całego ciała.

I pamiętajmy. Jeśli głowa wystaje poza fotelik lub nosidełko, znaczy to, że jest za małe i nie nadaje się do ochrony dziecka

Inne artykuły o samochodach i transporcie:

prawidlowy-montaz-fotelika-dla-dziecka-to-podstawa-bezpieczenstwa

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • W takim miejscu można wymienić opony

    W takim miejscu można wymienić opony

    W takim miejscu można wymienić opony Ludzie muszą się czuć bezpiecznie podczas jazdy samochodem. Jednak każdy powinien o to bezpieczeństwo zadbać we własnym zakresie. Co więc można zrobić, było bezpiecznie? Sprawą podstawową jest dobre ogumienie. Dotyczy to w szczególności warunków zimowych. Gdy kończy się jesień, wymiana opon rusza pełną parą. Zakład wulkanizacyjny zapełnia się klientami,

  • Nasze auto zimą

    Nasze auto zimą

    Nasze auto zimą Ponieważ od około 6 lat mieszkam w mieście w wynajmowanym mieszkaniu ? w bloku, patrząc, co dziennie przez okno na otaczające parkingi postanowiłem napisać kolejny artykuł. Nawiązując do tego krótkiego wstępu podstawą tej pracy jest samochód w ziemie. Nie każdy z nas ? w mieście jest w stanie zagwarantować sobie prywatny garaż.