|  | 

Toruń Kowal a1

Sprawdzanie poziomu oleju to podstawa!

Sprawdzanie poziomu oleju to podstawa!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sprawdzanie poziomu oleju to podstawa!

Jak wiadomo bez oleju daleko nie pojedziemy. Bardzo ważne jest to, abyśmy sprawdzali od czasu do czasu jego poziom oraz co ważniejsze nie zapominali o jego wymianie. Niewłaściwy poziom oliwy czy przepalony płyn może nas kosztować wiele włączając w tom uszkodzenia całego silnika. Nawet, jeśli nie, silnik takie nie pożyje tak długo jak powinien.Sam poziom sprawdzamy nie co dwa dni czy co tydzień. W nowszych samochodach wystarczy raz na miesiąc. W tych starszych a w szczególności tych na gaz powiedzmy, co 2 tyg. Samochody na gaz lubią ?pić? olej. No nie wspominając, że stare silniki często nie są już tak szczelne.

W przypadku zakażalnych dużych strat oleju, postawmy samochód na płaskim podłożu, odczekajmy po krótkiej pracy silnika z 30 min i zobaczmy czy nie widać pod samochodem jakichś malutkich plam… Jeśli nie, to olej wędruje do cylindrów ? nie jest to dobra oznaka ? powinniśmy to widzieć w postaci innych spalin oraz innej pracy silnika.

Pamiętajmy też, aby nie sprawdzać oleju po jeździe czy odpaleniu samochodu. Robimy to oczywiście najwcześniej 15 minut po wyłączeniu silnika. Wyciągamy bagnet ? przecieramy szmatką i wsadzamy ponownie. Dopiero teraz po wyjęcia możemy zobaczyć prawdziwy stan. Najlepiej jak jest pomiędzy Maximum i Minimum. Nie wlewamy oleju tak aby był na MAX lub tuż poniżej kreski. W przypadku takiej sytuacji lub nadmiaru powinniśmy spuścić małą ilość.

Inne artykuły o samochodach i transporcie:

sprawdzanie-poziomu-oleju-to-podstawa

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • W takim miejscu można wymienić opony

    W takim miejscu można wymienić opony

    W takim miejscu można wymienić opony Ludzie muszą się czuć bezpiecznie podczas jazdy samochodem. Jednak każdy powinien o to bezpieczeństwo zadbać we własnym zakresie. Co więc można zrobić, było bezpiecznie? Sprawą podstawową jest dobre ogumienie. Dotyczy to w szczególności warunków zimowych. Gdy kończy się jesień, wymiana opon rusza pełną parą. Zakład wulkanizacyjny zapełnia się klientami,

  • Nasze auto zimą

    Nasze auto zimą

    Nasze auto zimą Ponieważ od około 6 lat mieszkam w mieście w wynajmowanym mieszkaniu ? w bloku, patrząc, co dziennie przez okno na otaczające parkingi postanowiłem napisać kolejny artykuł. Nawiązując do tego krótkiego wstępu podstawą tej pracy jest samochód w ziemie. Nie każdy z nas ? w mieście jest w stanie zagwarantować sobie prywatny garaż.